Magnus

Sztućce szlachetnie ułożone

Sztućce szlachetnie ułożone

Każdy posiłek smakuje najlepiej, gdy go z kimś dzielisz. Warto więc zadbać o jego odpowiednią oprawę.

czarne sztucce magnus

 

Sztućce stały się już na tyle oczywistym elementem dnia codziennego, że przestaliśmy doceniać ich wartość, a szkoda. Przecież jeszcze nie tak dawno sztućce były świadectwem standardu życiowego. Tylko najbardziej zacnych obywateli stać było na przybory stołowe wykonane ze stali nierdzewnej. Pozłacane lub posrebrzane; polerowane na absolutny połysk były dumą pani domu. Każda uczta w ich towarzystwie wzrastała do rangi magnackiej uroczystości, a każdy kęs degustowany przy pomocy stalowych sztućców był istną celebracją.

Metoda produkcji opracowana przez naszych ojców ponad 275 lat temu nadała sztućcom największego atutu, jakim jest trwałość. To dlatego, wszystkie nasze kolekcje widnieją pod marką o nazwie MAGNUS – synonimie mocy, wielkości i solidności.

Wodzeni niezwykłą pasją do łączenia przedmiotów trwałych z akcentami estetycznymi, nadaliśmy sztućcom Magnus nowoczesnego stylu, delikatnych kształtów i idealnie wygładzonych krawędzi.

Powróć zatem do celebrowania wspólnych posiłków w gronie dystyngowanego towarzystwa.

Zasady Savoir Vivre

Nakrywanie do stołu nie wymaga specjalnych okazji, jednak znajomość obowiązujących zwyczajów zawsze jest mile widziana. Ładnie wyglądający stół zaspokaja zmysł estetyki oraz pobudza apetyt. Podstawowe zasady savoir vivre pozwolą doskonale wyeksponować luksusowe linie sztućców Magnus.

Łyżki należy ułożyć miseczką do dołu, natomiast noże kierujemy ostrzem w stronę talerza. Widelce do zakąsek i dania głównego umieszczamy po lewej stronie nakrycia, po prawej stronie należy ułożyć nóż zarówno do przekąsek, jak i dania głównego oraz łyżkę do zupy.

Sztućce deserowe umieszczamy równolegle do krawędzi stołu, po przeciwległej stronie nakrycia – dalej od talerza łyżeczki, które kierujemy miseczką w lewą stronę, a bliżej przeciwnie skierowany widelczyk.

Układ sztućców na talerzu ma swoją symbolikę. Równoległe ułożone informują o chwilowej przerwie w trakcie spożywania posiłku. Skrzyżowane świadczą o prośbie niezabierania pustego talerza, natomiast ułożone razem równolegle (wskazując godzinę piątą)oznaczają koniec konsumpcji.

 

Arabeska

Arabeska to linia luksusowych sztućców, których korzenie sięgają kultury hellenistyczno-rzymskiej.  Stworzona by upiększać i wydobywać blask na Twoim stole. Ich oryginalność potwierdza wyjątkowy design oraz niestandardowe wyprofilowanie. Płynnie zaokrąglone krawędzie idealnie dopasowują się do dłoni.

komplet sztuccy arabeska

Każdy element został własnoręcznie zaprojektowany według  zasad złotych podziałów zaczerpniętych z sztuki starożytnej Grecji i Rzymu.

Modern

Modern to linia luksusowych sztućców o prostym i subtelnym kształcie. Ich nowoczesna forma zachwyca dyskrecją i elegancją. Stanowią doskonały element dekoracyjny zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej zastawy stołowej. Linearność kroju nawiązuje do elementów nowoczesnej architektury.

komplet sztuccy modern

Każdy element został starannie zaprojektowany w oparciu o sztukę minimalistyczną.

Bon Appetit

Bon appetit to linia luksusowych sztućców inspirowanych kuchnią francuską. Posiadają uniwersalny design, który zachwyca swoją subtelnością i ergonomicznym kształtem. Doskonała równowaga linii, której efektem jest styl pełen wdzięku i elegancji.

komplet sztuccy magnus bon appetit

Każdy element został własnoręcznie zaprojektowany zgodnie z francuską perfekcją i ideą tradycjonalizmu.

Fantastic

Oto linia luksusowych sztućców inspirowana motywami awangardowymi. Smukły kształt oraz subtelnie delikatne przejścia dodają niepowtarzalnego charakteru. Brak ostrych cięć nadaje nowoczesnej elegancji, która idealnie ubarwi każdą aranżację zastawy stołowej.

sztucce fantastic

Każdy element został własnoręcznie zaprojektowany w zgodzie z harmonią i awangardą.

Superior

Superior to linia luksusowych sztućców o niepowtarzalnej konstrukcji. Smukle zakończone krawędzie i odważny kształt dodają uroku całej kolekcji. Głęboko zakorzeniona klasyczna elegancja została ozdobiona prostymi cięciami.

komplet sztuccy superior

Każdy element został własnoręcznie zaprojektowany w oparciu o wieloletnią tradycję i modernistyczne trendy.

Black Horse

Oto sztandarowa kolekcja marki Magnus.  Subtelny, nieskazitelny kształt oprawiony łagodnie skrojonymi krawędziami. Delikatne, proste przejścia nadają futurystycznej elegancji. Czarna powłoka dodaje niepowtarzalności, która swoją istotą ubarwi każdą aranżację stołu nadając oryginalności i odważnej elegancji.

czarne sztucce magnus

Każdy element został precyzyjnie zaprojektowany w oparciu o sztukę postmodernistyczną.